Kwarantannowe granie!

Kwarantanna bezlitośnie ogranicza nasze życie. Nie jesteśmy w stanie wyjść na zewnątrz w celach innych niż najkonieczniejsze czynności. Wzbudza w nas to sporo negatywnych emocji. Ale nie powinno tak być.

Zakaz przemieszczania powinniśmy potraktować raczej jako okazję do nadrobienia domowych zaległości. Dla mnie jest to np. czytanie zalegających na półkach książek, robieniu kilku sesji fotograficznych w zaciszu domu, zabawa z futrzastymi członkami rodziny. No i oczywiście okazja do poznania nowych, fascynujących planszówek.

W co by jednak pograć w domu? Jeżeli Wasza domowa kolekcja jest już jakby ograna, to wychodzimy z nowymi propozycjami.

SOLO

Zacznijmy od gier z trybem solo, ponieważ nie każdy z nas ma w domu z kim zagrać. A gry solo potrafią być bardzo przyjemne.

CatStax jest grą logiczną, w której naszym zadaniem jest ułożenie figur z kotów. Gra jest pięknie wydana, kotki są przeurocze, a i główkowanie pozwala  wciągnąć się na wiele godzin. Same zasady są banalne, ale kolejne poziomy nie będą dawały Wam spokoju, nie raz pomyślicie, że coś jest awykonalne, ale będzie wytrwale dalej kombinować. Dla każdego miłośnika układanek jest to obowiązkowa pozycja, a jeżeli ktoś nie jest fanem kotów, to jest też DogStax.

Osadnicy Królestwa Północy to gra planszowa wzorowana na Settlers, ekonomiczna gra w skandynawskim klimacie. W trakcie rozgrywki będziemy plądrować i podbijać wyspy, rozwijać wioskę, zdobywać surowce, zaludniać nasze ziemie, hodować rośliny i zwierzęta. Gra ta posiada genialny tryb solo, a Portal Games umieścił na swoim portalu więcej dodatkowych scenariuszy. Każda kampania wprowadza nowe, unikalne zasady, których nie uświadczy się w rozgrywce wieloosobowej. Uwielbiam rozkładać ten tytuł samotnie wieczorem, daje mi o wiele więcej satysfakcji niż przy standardowej kilkuosobowej rywalizacji.

GRY DLA 2 GRACZY

Dla par zamkniętych w domu polecamy dobrą planszówkę na odpoczęcie po dniu pracy zdalnej i niezdalnej.

Kruki to wspaniale zilustrowana gra dla 2 osób. W grze ścigamy się krukami po sennej trasie dzięki użyciu kart lotu oraz akcji. Rozgrywka jest bardzo płynna i szybka, jednak za każdym razem jest inna. Układ kart pozwala na wielokrotne główkowanie i kombinowanie, co by tu zrobić, żeby zostać pierwszym ptakiem na mecie. Nasz Księgarnia na wewnętrznym opakowaniu zamieściła dobrze znane wyzwania, komu uda się zrealizować wszystkie?

Bąbelsy posiadają zarówno wersję solo jak i dla dwóch osób, jest to planszowa adaptacja gier z serii Kulki. Uważam, że planszówka wypadła w punkt, bardzo podoba mi się wariant solo, jednak naprawdę pokochałam wersję z rywalem. Walka jest zacięta, a bąbelsy przeurocze. Jest to świetna gra logiczna, która dobrze spisze się dla par i rodzeństw.

GRY RODZINNE

Kwarantanna to też idealny czas na spędzenie czasu w rodzinnym gronie z młodszymi fanami gier planszowych.

Dolina królików to cudowna gra rodzinna, pozwala nam na tworzenie króliczych rodzi dzięki odpowiednim układom kości. Znajdziemy tu bajkowe ilustracje, elementy manualne, a także w zaawansowanej wersji, podstawy genetyki.

Słowostworki to nieskomplikowana gra edukacyjna. Trochę przypomina dobrze znane państwa-miasta. Pozwala nauczyć dziecko improwizować, szybko podejmować decyzje i kojarzyć fakty. Rodzicom pozwala lepiej poznać pociechy i ich myśli.

Mamy nadzieję, że w tych ciężkich czasach uda Wam się odnaleźć odrobinę radości. #StayHome

Powiązane:

Dodaj komentarz